حسین سلیمانی .
به مادربزرگ گفتم: چرا ديگر كسي قدردان نيست.
تعریف کرد:
 نمك، سنگ بود. برنجِ چلو را ساعتى با نمك‌سنگ مى‌خوابانديم تا كم‌كم شورى بگيره، غذا را چند ساعتى روى شعله‌ى ملايم چراغ خوراك‌پزى مى‌نشانديم تا جا بيفته، يخ‌كرده و تكيده كنار علاءالدين و والور مى‌نشستيم تا جون‌مون آروم گرم بشه،  عكسِ يادگارىِ توى دوربين را هفته‌اى، ماهى به انتظار مى‌نشستيم تا فيلم به آخر برسه و ظاهر بشه، آهنگِ تازه‌ى آوازه‌خوان را صبر مى‌كرديم تا از آب بگذره و كاست بشه و در پخشِ صوت بخونه، قلك داشتيم؛ با سكه‌ها حرف مى‌زديم تا حسابِ اندوخته دست‌مون بياد، حليم را بايد «حليم» مى‌بوديم تا جمعه‌ى زمستانى فرا برسه و در كام مون بشينه، هر روز سر مى‌زديم به پست‌خانه، به جست و جوىِ خط و خبرى عاشقانه، مگر كه برسه، گوش مى‌خوابونديم به انتظارِ زنگِ تلفنِ محبوب: 
شبى، نيمه‌شبى، بامدادى، گاهى، بى‌گاهى؛ انتظار معنا داشت. دقايق «سرشار» بود، هر چيز يك صبورى مى‌خواست‌، تا پيش بياد، تازمانش برسه. تا جا بيفته. تاقوام بياد: غذا، خريد، تفريح، سفر، خاطره، دوستى، رابطه، عشق.
"صبر" مارا قدردان ساخته بود، حالا فهمیدی چرا این روزها کسی قدردان نیست!؟
---
١- صبر داشته باشيم 
٢- 😀خوشحالي گران نيست😀
٣- امشب به همت راشا تقي پور عزيز يه دكلمه در كانال ميگذرام. خوشحال ميشم دنبال كنيد class=
. به مادربزرگ گفتم: چرا ديگر كسي قدردان نيست. تعریف کرد: نمك، سنگ بود. برنجِ چلو را ساعتى با نمك‌سنگ مى‌خوابانديم تا كم‌كم شورى بگيره، غذا را چند ساعتى روى شعله‌ى ملايم چراغ خوراك‌پزى مى‌نشانديم تا جا بيفته، يخ‌كرده و تكيده كنار علاءالدين و والور مى‌نشستيم تا جون‌مون آروم گرم بشه، عكسِ يادگارىِ توى دوربين را هفته‌اى، ماهى به انتظار مى‌نشستيم تا فيلم به آخر برسه و ظاهر بشه، آهنگِ تازه‌ى آوازه‌خوان را صبر مى‌كرديم تا از آب بگذره و كاست بشه و در پخشِ صوت بخونه، قلك داشتيم؛ با سكه‌ها حرف مى‌زديم تا حسابِ اندوخته دست‌مون بياد، حليم را بايد «حليم» مى‌بوديم تا جمعه‌ى زمستانى فرا برسه و در كام مون بشينه، هر روز سر مى‌زديم به پست‌خانه، به جست و جوىِ خط و خبرى عاشقانه، مگر كه برسه، گوش مى‌خوابونديم به انتظارِ زنگِ تلفنِ محبوب: شبى، نيمه‌شبى، بامدادى، گاهى، بى‌گاهى؛ انتظار معنا داشت. دقايق «سرشار» بود، هر چيز يك صبورى مى‌خواست‌، تا پيش بياد، تازمانش برسه. تا جا بيفته. تاقوام بياد: غذا، خريد، تفريح، سفر، خاطره، دوستى، رابطه، عشق. "صبر" مارا قدردان ساخته بود، حالا فهمیدی چرا این روزها کسی قدردان نیست!؟ --- ١- صبر داشته باشيم ٢- 😀خوشحالي گران نيست😀 ٣- امشب به همت راشا تقي پور عزيز يه دكلمه در كانال ميگذرام. خوشحال ميشم دنبال كنيدثبت دیدگاه شما

ديدگاه کاربران


zahra.honar
@neda_r1990


i._.bahariiii
وای بخدا خیلی کپشن های باحالی میزارین. @hosseinsoleimani

aki.a2_afficail
حسین جان، لینک کانال تو بیوت نیست

mina6500029
آخرین پستم مهمان امشب خندوانه 😍😍😍💖💖💖💖

mina6500029
💕💕💕💕

mahya1423338
شما به مادربزرگ گفتید اینکه پدربزرگه!!!!

mina.9_red6
#👍👌

knight_m6s
لایک

shararrehtaheri
🌹🌹🌹

nazanin_fnq
⚜👑✨🌹

hassanmostafavi
@hosseinsoleimani 👍💖🌹


zahra_bakhshalipoor_amoo
چه قشنگ ❤🌹

ftm.ghanbari6431
درود بر مادربزرگتون داداش