حنا کامکار درود دوستان ! روز همگی بخیر
امروز 13 اسفندماه، برابر با سوم مارچ،
#روز_جهانی_حیات_وحش است.
HAPPY  WILDLIFE  DAY
هر ساله مصادف با این روز، شعاری در رابطه با #حیات_وحش انتخاب می‌شود.
شعار آغازین کنوانسیون از این قرار بود: «بیایید برای حیات وحش متحد شویم، #تنوع_زیستی را حفظ کنیم و به قاچاق پایان دهیم.»
و اما... شعار سال 2016 : " آینده فیل های آسیایی و آفریقایی در دستان ماست."
The future of elephants is in our hands.
محتواى اين #شعار بیانگر اینست که هر انسانی که روی #زمين زندگی می‌کند، می‌تواند نقش خود را در جهت حفظ این آفریده‌های گيرا ایفا کند و این پتانسیل را برای نسل‌های آتی به ارمغان بگذارد.
اگرچه این نقش به نسبت شغل و جایگاه هرکس، می‌تواند متفاوت باشد ولی ما می‌توانیم با احترام به #طبیعت و آموزش آن به #کودکان خود، برای حفظ گنجینه‌های ژنتیکی، نقش پررنگی داشته باشیم.
اضافه می‌شود، وضعیت برخی از گونه‌ها در دنیا به مرحله بحرانی رسیده است ( هم اکنون 8 گونه جانوری در خط قرمز #انقراض سازمان ملل قرار دارند)
و کشور ما همان طور که مى دانيد با انقراض دو گونه مهم #شیر_ایرانی و #ببر_مازندران، از این قاعده مستثنی نيست.
در حال حاضر به دلیل:
● آسیب های بی رویه به اکوسیستم
● شکار بی رویه و غیر مجاز
● جزیره ای شدن زیستگاهها و مسیرهای مهاجرتی
● افزایش جمعیت انسانی و گسترش شهر‌ها
● برداشت بی‌رویه از منابع طبیعی
و ....
شاهد کاهش جمعیت حیات وحش و نیز حوزه انتشار آنها در کشور #ایران هستیم
و این زنگ هشداری است برای انسان‌هایی که احترام به آفریده‌های خداوند را جزئی از اخلاق و انسانیت و پاسداری از میراث گذشتگان برمی‌شمارند.
#من_مسؤول_زمينم
با سپاس از كانال تلگرامي #موسسه_طبيعت:
https://telegram.me/tabiiiat
@tabiat_ir
@tabiat_ir
@tabiat_ir class=
درود دوستان ! روز همگی بخیر امروز 13 اسفندماه، برابر با سوم مارچ، #روز_جهانی_حیات_وحش است. HAPPY WILDLIFE DAY هر ساله مصادف با این روز، شعاری در رابطه با #حیات_وحش انتخاب می‌شود. شعار آغازین کنوانسیون از این قرار بود: «بیایید برای حیات وحش متحد شویم، #تنوع_زیستی را حفظ کنیم و به قاچاق پایان دهیم.» و اما... شعار سال 2016 : " آینده فیل های آسیایی و آفریقایی در دستان ماست." The future of elephants is in our hands. محتواى اين #شعار بیانگر اینست که هر انسانی که روی #زمين زندگی می‌کند، می‌تواند نقش خود را در جهت حفظ این آفریده‌های گيرا ایفا کند و این پتانسیل را برای نسل‌های آتی به ارمغان بگذارد. اگرچه این نقش به نسبت شغل و جایگاه هرکس، می‌تواند متفاوت باشد ولی ما می‌توانیم با احترام به #طبیعت و آموزش آن به #کودکان خود، برای حفظ گنجینه‌های ژنتیکی، نقش پررنگی داشته باشیم. اضافه می‌شود، وضعیت برخی از گونه‌ها در دنیا به مرحله بحرانی رسیده است ( هم اکنون 8 گونه جانوری در خط قرمز #انقراض سازمان ملل قرار دارند) و کشور ما همان طور که مى دانيد با انقراض دو گونه مهم #شیر_ایرانی و #ببر_مازندران، از این قاعده مستثنی نيست. در حال حاضر به دلیل: ● آسیب های بی رویه به اکوسیستم ● شکار بی رویه و غیر مجاز ● جزیره ای شدن زیستگاهها و مسیرهای مهاجرتی ● افزایش جمعیت انسانی و گسترش شهر‌ها ● برداشت بی‌رویه از منابع طبیعی و .... شاهد کاهش جمعیت حیات وحش و نیز حوزه انتشار آنها در کشور #ایران هستیم و این زنگ هشداری است برای انسان‌هایی که احترام به آفریده‌های خداوند را جزئی از اخلاق و انسانیت و پاسداری از میراث گذشتگان برمی‌شمارند. #من_مسؤول_زمينم با سپاس از كانال تلگرامي #موسسه_طبيعت: https://telegram.me/tabiiiat @tabiat_ir @tabiat_ir @tabiat_irثبت دیدگاه شما

ديدگاه کاربران


❣🇬🇪🇱🇦🇷🇪🇭❣
@kavehrf 🙏🌈💚🌎💚🐘


aida|آیدا
Honarman dostdashtaniiii❤❤❤

موسسه و آژانس طبيعت
سپاس فراوان از شما هانا جان ، حضورتون باعث دلگرمی ماست

Mohammad Mousavi
🙌🙌🌻🙌🙌🙋

Zohreh Dehghan
درود انرژی ِ قشنگ ِ هر روزه @hanakamkar

انجمن حافظان محیط زیست سیاهکل
عالی....زنده باد....

hadi.k
فدات دوست عزيز

🔨🐞🐾Shima
درود.... جانا 👌💚👌💚👌💚؛