تهمینه میلانی "ملی و راههای نرفته اش"،دونده ای با موانع بسیار 
چرا فروش ۲ میلیاردی فیلم میلانی شبیه معجزه است؟
محمد تاجیک :
"ملی و راههای نرفته اش"آخرین ساخته تهمینه میلانی ، این روزها در حالی فروشش به مرز ۲ میلیارد تومان نزدیک می شود که در زمان اکران خود با موانع بسیاری مواجه بود ...
درمیان فیلمهای میلانی ، کمتر فیلمی را دیده ام که اینقدر به اندازه فیلم ملی ....در اکران مظلوم واقع شده باشد . 
۱. فیلم ملی ....بدون هیچ گونه آمادگی برای تبلیغات ، به شکل ناگهانی اکران شد.
۲.فیلم در سه هفته ابتدایی اکران خود ، با تصمیم نسنجیده شورای صنفی نمایش ، با بلیط نیم بها اکران شد و بزرگترین قربانی تصمیم نسنجیده شورای صنفی ، ملی و راههای نرفته اش بود ....بلیط نیم بها ، به فروش افتتاحیه فیلم لطمه زد و همین لطمه زدن ، تاثیر خودش را تا پایان اکران ادامه داد..جالب است که طرح نیم بها شدن اکران که طرحی کاملا شکست خورده بود از شانس بد "ملی و..."، با این فیلم شروع شد.

۳. فیلم آخر تهمینه میلانی ، دقیقا در بدترین زمان ممکن اکران شد ....در محرم و در عاشورا و تاسوعا ...
۴. ملی و راههای نرفته اش دقیقا در زمانی اکران شد که یکی از بدترین فیلمسوزی های تاریخ سینما اتفاق افتاد ...فیلم ملی ....در کنار فیلمهای خوب دیگری ، مثل نگار وایتالیا ایتالیاو....قربانی بزرگ فیلم سوزی بود ....شاید در هیچ کجای دنیا ، ما سراغ نداشته باشیم که فیلمی مثل نگار ، تا هفته قبل صدر نشین جدول فروش باشد ووبعد در هفته بعد ، از سرگروه سینماها برداشته شود ...گویی فقط در جایی مثل ایران ،ما شاهد چنین اتفاقات عجیب و غریبی هستیم .
۵.از همان ابتدای اکران ، تعداد سینماهای اختصاص یافته به فیلم ملی و....نصف فیلمهای دیگر بود ودر ادامه اکران و با توجه به تعدد اکران فیلمها ، باز هم از تعداد سینماها کاسته شد .
۶.فیلم آخر تهمینه میلانی ، از امکانات تبلیغات رسمی در تلویزیون محروم بود ...تلویزیون تیزرهای بسیار کمی در حد هیچ ، از فیلم پخش کرد ...
۷.ملی و راههای نرفته اش در میان فیلمهای کارنامه میلانی ، یکی از تلخ ترین و گزنده ترین فیلمهای میلانی است و این در دورانی که فیلمهای کمدی ، صدر نشین جدول هستند ، یک ویژگی به شدت دافعه برانگیز محسوب می شود.
۸.از نظر بیلبوردهای شهری ، فیلم ملی وراههای نرفته اش ، وضعیت بدی نداشت ولی اصلا وضعیتش با فیلمهایی که بیلبوردهایشان کل شهر تهران را به تسخیر در آورده بودند قابل مقایسه نبود .
عكس : علي نيك رفتار class=
"ملی و راههای نرفته اش"،دونده ای با موانع بسیار چرا فروش ۲ میلیاردی فیلم میلانی شبیه معجزه است؟ محمد تاجیک : "ملی و راههای نرفته اش"آخرین ساخته تهمینه میلانی ، این روزها در حالی فروشش به مرز ۲ میلیارد تومان نزدیک می شود که در زمان اکران خود با موانع بسیاری مواجه بود ... درمیان فیلمهای میلانی ، کمتر فیلمی را دیده ام که اینقدر به اندازه فیلم ملی ....در اکران مظلوم واقع شده باشد . ۱. فیلم ملی ....بدون هیچ گونه آمادگی برای تبلیغات ، به شکل ناگهانی اکران شد. ۲.فیلم در سه هفته ابتدایی اکران خود ، با تصمیم نسنجیده شورای صنفی نمایش ، با بلیط نیم بها اکران شد و بزرگترین قربانی تصمیم نسنجیده شورای صنفی ، ملی و راههای نرفته اش بود ....بلیط نیم بها ، به فروش افتتاحیه فیلم لطمه زد و همین لطمه زدن ، تاثیر خودش را تا پایان اکران ادامه داد..جالب است که طرح نیم بها شدن اکران که طرحی کاملا شکست خورده بود از شانس بد "ملی و..."، با این فیلم شروع شد. ۳. فیلم آخر تهمینه میلانی ، دقیقا در بدترین زمان ممکن اکران شد ....در محرم و در عاشورا و تاسوعا ... ۴. ملی و راههای نرفته اش دقیقا در زمانی اکران شد که یکی از بدترین فیلمسوزی های تاریخ سینما اتفاق افتاد ...فیلم ملی ....در کنار فیلمهای خوب دیگری ، مثل نگار وایتالیا ایتالیاو....قربانی بزرگ فیلم سوزی بود ....شاید در هیچ کجای دنیا ، ما سراغ نداشته باشیم که فیلمی مثل نگار ، تا هفته قبل صدر نشین جدول فروش باشد ووبعد در هفته بعد ، از سرگروه سینماها برداشته شود ...گویی فقط در جایی مثل ایران ،ما شاهد چنین اتفاقات عجیب و غریبی هستیم . ۵.از همان ابتدای اکران ، تعداد سینماهای اختصاص یافته به فیلم ملی و....نصف فیلمهای دیگر بود ودر ادامه اکران و با توجه به تعدد اکران فیلمها ، باز هم از تعداد سینماها کاسته شد . ۶.فیلم آخر تهمینه میلانی ، از امکانات تبلیغات رسمی در تلویزیون محروم بود ...تلویزیون تیزرهای بسیار کمی در حد هیچ ، از فیلم پخش کرد ... ۷.ملی و راههای نرفته اش در میان فیلمهای کارنامه میلانی ، یکی از تلخ ترین و گزنده ترین فیلمهای میلانی است و این در دورانی که فیلمهای کمدی ، صدر نشین جدول هستند ، یک ویژگی به شدت دافعه برانگیز محسوب می شود. ۸.از نظر بیلبوردهای شهری ، فیلم ملی وراههای نرفته اش ، وضعیت بدی نداشت ولی اصلا وضعیتش با فیلمهایی که بیلبوردهایشان کل شهر تهران را به تسخیر در آورده بودند قابل مقایسه نبود . عكس : علي نيك رفتارثبت دیدگاه شما